Praktyczny Październik #31 – Językowa tablica

Językowa tablica to specjalne miejsce w Twoim domu, które służy do gromadzenia najróżniejszych materiałów językowych, którym z jakiegoś powodu chcesz poświęcić szczególną uwagę.

Poziom: A1-C2

Sprawności: słownictwo, gramatyka

Opis ćwiczenia:

 1. Kup sobie tablicę korkową i znajdź dla niej miejsce w swoim mieszkaniu. Najlepiej umieścić ją w miejscu, w którym się uczysz, ale możesz ją też powiesić w dowolnym pomieszczeniu, w którym często przebywasz w ciągu dnia.
 2. Zaopatrz się też w karteczki (najlepiej różnokolorowe) i pinezki.
 3. Przyczepiaj do tablicy wszystko, co ma związek z Twoją nauką języka, a czemu chciałbyś poświęcić szczególną uwagę. Mogą to być np.:
  • słówka, których chcesz się nauczyć,
  • obcojęzyczne zdania, które chciałbyś zapamiętać,
  • tabelki i reguły gramatyczne,
  • ciekawostki językowe,
  • Twój plan nauki.
 4. Odświeżaj regularnie swoją tablicę – zdejmuj karteczki z rzeczami, których się już nauczyłeś, i przyczepiaj nowe. Niech Twoja tablica ożyje, odzwierciedlając postępy, jakich dokonujesz w nauce.

* * *

Pełną listę pozostałych postów z cyklu Praktyczny Październik znajdziesz tutaj.

Jeśli uważasz, że ta metoda nauki może się komuś przydać, udostępnij ten post na Facebooku – wystarczy kliknąć odpowiedni przycisk poniżej. Z góry bardzo Ci dziękuję!

Chętnie poznam też Twoją opinię na temat tego ćwiczenia. Zapraszam Cię do komentowania!

8 komentarzy

  1. Przyłączam się do komentarza Uli – tak naprawdę niewiele znam przypadków, w których ktoś podejmuje jakiś projekt i go przeprowadza w całości – nawet jeśli trwa on zaledwie miesiąc. Brawo Janusz! 🙂

 1. Oo, tę metodę stosuję już od dawna do nauki wzorów z fizyki i chemii i sprawdza się doskonale, więc chyba wypróbuje jej także do nauki języków. Dzięki za natchnienie i inspiracje, niby takie banalne, a nie wpadłabym na to! 🙂
  Ja także podziwiam Cię, że chciało Ci się codziennie coś nowego pisać! Dziękuję za wspaniałe wpisy z ciekawymi sposobami.

Komentarze zostały zamknięte.