Praktyczny Październik 2014

Ucz się codziennie, ucz się inaczej!

Już od jutra, każdego dnia października, na Językowej Oazie będą się ukazywały różne pomysły na naukę języka. Będzie praktycznie, będzie konkretnie, będzie też – mam nadzieję – inspirująco. Praktyczny Październik czas zacząć!

Oto lista poszczególnych odcinków cyklu, uzupełniana na bieżąco:

  • Nie wszystkie ćwiczenia będą odpowiednie dla każdego poziomu znajomości języka. Jedne będą się nadawały bardziej dla początkujących, inne dla średnio zaawansowanych.
  • Nie wszystkie ćwiczenia będą odpowiednie dla każdego języka. Zwłaszcza w przypadku mniej popularnych języków materiały do wykonania danego ćwiczenia mogą być po prostu niedostępne.
  • Nie wszystkie ćwiczenia będą Ci pasowały. Tak to już jest, że do każdego przemawia trochę inny sposób nauki.
Dlatego proponuję, żebyś potraktował moje propozycje z dystansem i wybierał te aktywności, które wydadzą Ci się szczególnie atrakcyjne. Jeśli jakiś pomysł szczególnie przypadnie Ci do gustu, możesz go nawet zacząć stosować codziennie!

Z drugiej strony zachęcam Cię do tego, żebyś nie bał się eksperymentować. Jeśli nawet nie jesteś przekonany do jakiegoś ćwiczenia – spróbuj mimo to. Możesz zmodyfikować trochę moją propozycję, dostosować ją do swoich preferencji… Po prostu kombinuj. Próbowanie nowych, nieznanych rzeczy prowadzi do rozwoju, a o to przecież nam chodzi.

Do zobaczenia jutro!

6 komentarzy

Komentarze zostały zamknięte.